понеділок, 6 лютого 2023 р.

ТЕМА 6. Світ невидимий

ТИЖДЕНЬ 1. ПРИГОДА 1. Жевжики-рятувальники

УРОК 3. Булінг не завжди видимий.
Як побачити невидимий світ?

Мета

  • з’ясувати зміст поняття “булінг”, ознайомити з його видами та ознаками;
  • формувати нетерпимість до проявів агресії, вчити розв’язувати конфліктні ситуації без застосування психологічного та фізичного насильства, практикувати толерантну атмосферу спілкування;
  • розвивати співчутливе ставлення до жертв насилля, навчити надавати першу допомогу;
  • формувати дружні стосунки в класі;
  • активізувати пізнавальну діяльність дітей;
  • збагачувати активний словник відповідно до тематики тижня;
  • розвивати самостійне мислення, уміння досліджувати, уяву, доказове та зв’язне мовлення, пам’ять, увагу, дрібну моторику, критичне мислення, навички вільного спілкування;
  • виховувати ввічливість, естетичний смак.

Очікувані результати навчання

  • дитина вітається та звертається до інших, дотримуючись норм мовленнєвого етикету, використовує ввічливі слова;
  • об’єднується з іншими дітьми у групи, пари для спільної діяльності;
  • висловлює та аргументує власну думку, поважаючи позицію інших і дослухаючись до спільних рішень;
  • підтримує діалоги з тем, пов’язаних із важливими життєвими ситуаціями;
  • зіставляє почуте з власним досвідом, висуває власні гіпотези;
  • ставить запитання дорослим і одноліткам щодо інформації, яка викликає сумнів або є незрозумілою;
  • наводить аргументи на захист власної думки та ілюструє її прикладами;
  • доводить на конкретних прикладах, що важливо сприймати кожну людину як неповторну та рівну іншим, незалежно від її раси, кольору шкіри, переконань, статі, походження, майнового стану, місця проживання, фізичних і розумових особливостей та інших ознак;
  • аргументує цінність різних людей у класі / школі / спільноті;
  • пояснює, що таке булінг;
  • розрізняє булінг і дружні піддражнювання;
  • розробляє стратегії подолання булінгу;
  • демонструє емпатію до жертв насильства, уміння припиняти булінг і звертатися по допомогу;
  • називає джерела допомоги жертвам булінгу.

Обладнання

  • роздруківка “Стоп булінг”;
  • звичайний зошит;
  • конструктор “Лего”.

Методичні поради

У конспекті не вказані обов’язкові і необов’язкові завдання для учнів. Учитель на свій розсуд і залежно від рівня класу може вибрати ті завдання і вправи, які будуть цікавими і корисними для учнів.

ХІД УРОКУ

1. Емоційне налаштування

 

Створимо гарний настрій. Знайдіть мовчки очима сусіда / сусідку й усміхніться одне одному. Дякую вам за позитивний настрій.

2. Вправа “Впиши слова”

 

Прочитайте жарти і впишіть пропущені слова (зош. с. 15, завд. 3).

  • Як ви гадаєте, чому ми розпочали урок із жартів?

Такими можуть бути відповіді

3. Вправа “Чим ми схожі”

 

Підійди, будь ласка, до мене, Наталко, бо ми з тобою схожі кольором волосся.

(Наталка виходить і запрошує наступного учня / наступну ученицю, називаючи його / її по імені. Гра продовжується, доки всі не опиняться в колі.)

  • Які емоції ви відчували, коли зверталися саме до вас?
  • Чи хвилювалися ви, коли кожного наступного разу вас не обирали? Чому?
  • Чи важко було тому, хто стояв у центрі кола, знайти схожу рису в іншому? Чому?

4. Повідомлення теми уроку

 

Усі люди різні. Одні мають світлий колір шкіри, інші — темний. Одні люди високі, інші — ні. Одні стрункі, інші — повні. Люди звертають увагу на відмінності, але це не означає, що хтось є кращим за інших. Хоча в історії були випадки, коли люди лише через колір шкіри чи соціальне походження принижували інших людей, вважали їх гіршими за себе.

Сьогодні ми поговоримо про булінг. Дізнаємося, що це таке, які бувають форми булінгу. Що робити, якщо ви або хтось інший став об’єктом цькування, і як виходити з таких ситуацій.

5. Розповідь учителя

 

Чи чули ви слово “булінг”? Якщо так, то в яких ситуаціях?

Булінг, цькування — це агресивна і вкрай неприємна свідома поведінка однієї людини або групи людей стосовно іншого / інших, що не є самозахистом, і супроводжується психологічним або фізичним тиском.

Звідки ж взялося це незвичайне слово “Булінг”? Це слово прийшло до нас із англомовних країн, де словом “bully” називають хулігана, забіяку, задираку, тобто людину, яка поводиться недобре та ображає інших.

Як показує практика, форми шкільного булінгу можуть бути різними:

  • систематичні кепкування з будь-якого приводу (від національності до зовнішнього вигляду дитини);
  • фізичні і психічні приниження;
  • різного виду знущання;
  • бойкот та ігнорування;
  • псування особистих речей тощо.

Булінг може проявлятись у вигляді психологічного тиску (образи, приниження, погрози, ігнорування тощо) та фізичних знущань (удари, поштовхи, принизливий фізичний контакт, побиття та інше). Не рідко фізичний і психологічний тиск поєднуються. Хулігани (булі) надзвичайно винахідливі. Новітній їхній “винахід” — кібербулінг, тобто знущання з використанням електронних засобів комунікації.

Багато хто не надає булінгу значення. Але насправді, це не просто пустощі або грубість, а особлива форма взаємин, яка з часом переростає в насильство. А фізичне насильство є злочином, за вчинення якого настає кримінальна відповідальність.

Наслідки булінгу можуть бути різноманітні. Його жертви зазнають чимало страждань. Це і зниження самооцінки, поганий сон та апетит, тривожність, вживання алкоголю, паління, думки про самогубство тощо.

Явище булінгу є поширеним, але в наших силах його зупинити й не лишатися осторонь. Адже слід пам’ятати, що сьогодні ти спостерігач, а завтра — жертва.

6. Вправа “Так — ні”

 

Приготуйте цеглинки конструктора “Лего” зеленого і червоного кольору. Послухайте речення і просигналізуйте цеглинкою червоного кольору, якщо йдеться про негативний вплив однолітків, зеленою — якщо про позитивний.

  • Однокласники разом сміються з жарту, який розповів їх товариш.
  • Однокласники сміються зі свого друга, тому що він забудькуватий.
  • Дівчата грають на перерві в командну гру й не беруть свою однокласницю.
  • Однокласниця принесла цукерки й ділиться ними зі своїми друзями.
  • Перед змаганнями капітан команди вибирає учасників.
  • Однокласниця поширила неправдивий допис у соцмережах про іншу дівчинку.

7. Перегляд відео “Булінг. Ти можеш перемогти без кулаків”
або “Як боротися з булінгом: поради для дітей”

  • Що нового ви дізналися про булінг з відео?
  • Які 5 кроків ви запам’ятали?

Спробуйте ще раз розібратися у формах булінгу. Запитайте в дорослих, якщо щось не зрозуміли.

ВИКОНАТИ ОНЛАЙН-ЗАВДАННЯ

8. Фізкультхвилинка “Дружби добрий знак”

 

Відпочиньте. Порухайтеся під музику.

9. Вправа “Віднови діалог”

 

Після уроків Роксолана з подругою Міланою пішли кататися на санках на “Трасі здоров’я” в Одесі. Роксолана помітила, що її подруга чомусь засмучена. Розіграйте з кимось із однокласників / однокласниць діалог (підр. с. 30, завд. 4).

10. Вправа “Розкажи”

  • До кого ви звернетеся, якщо опинитеся в подібній ситуації? Розкажіть (підр. с. 30, завд. 5).
  • А що робитимете, коли побачите, що ображають когось іншого?
  • Куди можна повідомити про факти булінгу?

11. Формула “stop — talk — walk”

 

Хочу поділитися з вами секретною формулою, яка допоможе зупинити спрямовану на вас агресію. Цікаво? Формула має назву “stop — talk — walk”. Вона дуже проста. Коли “булі” починає провокувати конфлікт або розпалювати ворожнечу, треба виконати три прості кроки:

  • STOP: Зберігайте спокій! Ввічливо зупиніть кривдника, намагайтесь уникнути сварки. У жодному разі не вступайте з ним у бійку.
  • TALK: Говоріть спокійно і впевнено, покажіть силу духу. Зазначте прямо, що вам не подобається таке ставлення до себе, і ви не збираєтеся цього терпіти. Скажіть агресору, якщо він цього не припинить, ви будете змушені повідомити дорослим (учителям, батькам).
  • WALK: Якщо є можливість, зробіть вигляд, що вам байдуже, і йдіть геть.

12. Вправа “Стоп булінг”

 

Запишіть у хмаринки все, що ви запам’ятали про булінг (див. роздруківку “Стоп булінг”).

ЗАВАНТАЖИТИ РОЗДРУКІВКУ

13. Підсумок

 

Рефлексія.

  • З яким настроєм ви закінчуєте урок?
  • Продовжте речення.

Сьогодні я дізнався / дізналася …

Тепер я зможу …

Вдома розкажу …




У конспекті уроку використано матеріали Тетяни Гуркіної 

пʼятницю, 3 лютого 2023 р.

 

pdf

Хочеш збільшити шрифт? Тримай натиснутою клавішу Ctrl та крути колесо мишки.
Коли тобі стане зручно читати, відпусти Ctrl і розпочинаймо урок!

ТЕМА 6. Світ невидимий

ТИЖДЕНЬ 20. ПРИГОДА 1. Жевжики-рятувальники

УРОК 2. Санітар лісу.
Як побачити невидимий світ?

Підготуйте до уроку

ХІД УРОКУ

1. Емоційне налаштування

Вітаю, друзі! Жевжики раді вітати вас! Вони з нетерпінням чекають на продовження подорожі. А ви готові вирушити в мандри? Чудово!

 

Вправа “Сонечко”.

Погляньте у віконечко.
(Діти показують на вікно)
Чомусь сховалось сонечко.
(Знизують плечима)
А ми засвітимо сонечко.
(Показують на себе)
Таке велике сонечко.
(Розводять руками)
Таке веселе сонечко.
(Усміхаються одне одному)
Я — сонечко!
(Показують на себе)
Ти — сонечко!
(Показують одне на одного)
Ми — сонечка!
(Беруться за руки)
Ми світимося всі!

Уявіть себе сонечком  — лагідним, теплим. Чи поліпшився ваш настрій? Чудово! Надішліть веселе смс-повідомлення своїм друзям / подругам у загальну групу у Вайбер — нехай вони усміхнуться.

2. Передбачення теми уроку

 

Прочитайте ланцюжок слів і спробуйте передбачити, з ким і куди ми вирушимо в мандрівку

  • Що було для вас підказкою?

Жевжики  уздовж моря  русалоньки  жевжоліт  жарти  дятел

3. Повідомлення теми уроку

 

Наша мандрівка Україною триває. Ми завітаємо до Одеської області, дізнаємося, чим славиться Одещина. А ще відкриємо таємницю лісового санітара.

4. Віртуальна подорож Одеською областю

1

Робота з адміністративною мапою України (див. роздруківку “Адміністративна мапа України”).

  • Знайдіть на мапі Одеську область. У якій частині України вона розташована?
  • З якими областями вона межує?
  • Яке місто є обласним центром Одеської області?

Довідка

Одеська область — найбільша за територією область України, розташована на південному заході країни. На півночі та сході межує з Вінницькою, Кіровоградською та Миколаївською областями, омивається водами Чорного моря, на півдні межує з Румунією, на заході — з Молдовою. До складу області входить острів Зміїний.

ЗАВАНТАЖИТИ РОЗДРУКІВКУ

2

Робота з контурною мапою (зош. с. 15, завд. 4).

Знайдіть на контурній мапі Одеську область і зафарбуйте її. Позначте обласний центр.

3

Знайомство із символікою області (див. роздруківку “Символіка Одеської області”).

  • Подивіться на герб і прапор Одеської області.
  • Що на них зображено? Як думаєте, що це може символізувати?

Запишіть невеличкий аудіофайл зі своїми міркуваннями. Перевірте, чи збігаються вони з поясненнями з Вікіпедії.

Герб Одеської області — щит, на якому головною гербовою фігурою є одеський срібний якір — кішка. Якір символізує надію та порятунок, торговельне мореплавство, зв’язок річкових і морських комунікацій. Сім якорів (якір-кішка та шість у бордюрі) відповідають кількості портів Одещини.

Сніп колосків символізує багатство та єдність людей і є знаком хліборобства, розвиненого у степовій частині Одеської області.

Виноградне гроно символізує спільну ідею, внутрішню згоду. Це символ виноградарства та виноробства, розвиненого в південній частині Одещини.

Прапор Одеської області — полотнище з вертикальним розташуванням рівновеликих смуг: жовтої, синьої та білої. У центрі на синій смузі вміщено герб області (без вінка).

ЗАВАНТАЖИТИ РОЗДРУКІВКУ

4

Перегляд відео “Мандрівки Україною. За чим варто їхати в Одесу”.

  • Чи бував хтось із вас в Одесі? Що вам сподобалось / запам’яталося?
  • Що нового для себе дізнались?
  • Які факти вразили / здивували?
  • Чи захотілося побувати в цьому місті? Чому?

У вільний від уроку час розкажіть своїм рідним, що ви дізналися про Одесу. Поцікавтеся, що їм відомо про це місто. Можливо, під час бесіди ви сплануєте майбутню літню подорож!

5

Вправа “Поєднай” (див. роздруківку “Поєднай”).

  • Пригадайте факти про Одесу, які ви почули у відео, і поєднайте слова лівого стовпчика зі словами правого стовпчика.
ВИКОНАТИ ОНЛАЙН-ЗАВДАННЯ

Зателефонуйте друзям / подругам і поцікавтеся, як вони поєднали слова у стовпчиках. Поцікавтеся, чим їх вразило місто Одеса.

ЗАВАНТАЖИТИ РОЗДРУКІВКУ

5. Фізкультхвилинка “Чудесами сповнений світ”

 

Відпочиньте. Повторюйте рухи за дітлахами. Ви маєте можливість проявити фантазію і придумати свої рухи під музику.

6. Вправа “Віднови слова”

 

Впишіть літери, яких бракує, у назви приладів, що дають можливість побачити невидимий світ. Розкажіть про призначення кожного з них (зош. с. 16, завд. 1).

У вільний від уроку час знайдіть цікаву інформацію про прилади, що дають можливість побачити невидимий світ. Запишіть або запам’ятайте її. Коли повернетеся до школи, у вас буде можливість поділитися цікавинками з однокласниками / однокласницями. А якщо не терпиться — зателефонуйте і розкажіть!

7. Вправа “Здогадайся”

 

Коли жевжики гуляли Приморським бульваром в Одесі, вони почули якийсь дивний стукіт. “Цікаво, хто це в такий морозний день працює надворі? І не видно нікого!” — здивувалася Блискавка. Пузлик мерщій витягнув свій бінокль: “Ось він і став мені в пригоді”. Номул пригадав, що читав у книжці про санітара лісу. Кого, на вашу думку, побачили жевжики? Що ви про нього знаєте? Розкажіть (підр. с. 29, завд. 1).

8. Вправа “Упізнай”

 

З’єднайте числа від 655 до 681 і розфарбуйте зображення відповідно до поданого ключа (зош. с. 16, завд. 2).

9. Перегляд відео “Дятел звичайний”

 

Чи бачили ви дятла? Якщо так, то поділіться враженнями. Розкажіть про дятла так, як розповідали б молодшому братику чи сестричці, а може, й знайомому малюку. Подивіться відео. Чи може воно їх зацікавити? Чому?

10. Робота з таблицею ЗХД

 

Перегляньте відео про те, як працює дятел.

Заповніть таблицю в зошиті (зош. с. 16, завд. 3).

Сфотографуйте свою таблицю і надішліть фото своїм друзям. Так ви обміняєтеся інформацією. Можливо, у записах ваших друзів ви прочитаєте те, про що хотіли б дізнатися.

11. Вправа “Інформація від Тимофія”

 

Тимофію стало цікаво, як дятли добувають собі їжу. Хлопчик почав спостерігати за птахами. Результати спостереження він зафіксував у блокноті (підр. с. 29, завд. 2).

  • Результати своїх спостережень хлопчик може показати лише однокласникам, учителю / учительці та своїм близьким. Як Тимофію поділитися своїми спостереженнями із ширшим колом людей?
  • Як ви гадаєте, кому будуть цікаві ваші спостереження, нотатки? Як ви визначаєте цих людей?

Запишіть свої міркування у звичайний зошит. У вільний від уроку час поділіться ними з рідними. Поцікавтеся, чи погоджуються вони з вашими міркуваннями.

12. Математичне завдання

 

Довідайтеся, скільки шишок дятел може розбити за день (підр. с. 29, завд. 3).

Виконайте обчислення у звичайному зошиті, зателефонуйте друзям / подругам і дізнайтеся, який результат у них. Поцікавтеся,скільки друзів виконали обчислення правильно.

За бажання можна надіслати фото розв’язання вчителю / вчительці.

Довідка

Біологами класифіковано близько 400 видів дятлоподібних.

Їхньою головною особливістю є забарвлення пір’я. Основні кольори: чорний, червоний, білий, жовтий. Зустрічаються види дятлів із золотим, помаранчевим, бордовим, коричневим і навіть зеленим оперенням.

Дятли зазвичай живуть поодинці, рідко парами. Основну частину життя дятли проводять на деревах і на далекі відстані намагаються не літати.

Птах ударяє по стовбуру дерева щодня до 12000 разів. Швидкість ударів становить близько 25 разів за секунду.

Птах має досить довгий язик (до 10 см), що допомагає йому видобувати жуків з отворів у деревах.

Живляться дятли жуками, личинками, горіхами, насінням, фруктами, а також люблять пити сік рослин.

Гніздо майбутні батьки влаштовують у дуплі дерева, використовуючи його кілька разів. При цьому дупло може бути і старим, і спеціально видовбаним для виведення пташенят. Батьки витрачають понад 7 днів на його облаштування. Пташенята з’являються на 12 добу після початку висиджування. Яйця висиджують і мами, і тата. Зазвичай самка зносить від 2 до 9 яєць. Після появи пташенят на світ, батьки піклуються про них. Малюки дуже ненажерливі. Навіть на десяту добу, коли діти вилітають із гнізда, батьки приносять їм корм.

13. Підсумок

1

Рефлексія.

  • З яким настроєм ви закінчуєте урок?
  • Які відкриття зробили для себе?

2

Вправа “Лісовий лікар” (див. роздруківку “Лісовий лікар”).

Пригадайте, що ви дізналися про дятла і доповніть речення.

За бажання можна надіслати фото виконаного завдання вчителю / вчительці. Він / вона із задоволенням почитає, що нового ви дізналися про дятла.

ЗАВАНТАЖИТИ РОЗДРУКІВКУ


У конспекті уроку використано матеріали Тетяни Гуркіної 

четвер, 2 лютого 2023 р.

ПРИГОДА 1. Жевжики-рятувальники

 

pdf

Хочеш збільшити шрифт? Тримай натиснутою клавішу Ctrl та крути колесо мишки.
Коли тобі стане зручно читати, відпусти Ctrl і розпочинаймо урок!

ТЕМА 6. Світ невидимий

ТИЖДЕНЬ 20. ПРИГОДА 1. Жевжики-рятувальники

УРОК 1. Пригоди бувають різними.
Як побачити невидимий світ?

Підготуйте до уроку

ХІД УРОКУ

1. Емоційне налаштування

Вітаю! Жевжики вітають вас!

Добрий день вам, любі малятка!
Хлопчики милі мої і дівчатка!
Щирою усмішкою я вас вітаю,
Гарного настрою на весь день бажаю!

Передайте привітання і свою усмішку сусідові / сусідці.

Напишіть привітання у смартфоні та надішліть у загальну групу у Вайбер. За бажання додайте смайлик або стікер.

2. Гра “Так — ні”

 

Послухайте висловлювання і визначте, чи згодні ви з ними.

У кожної пори року свої сюрпризи.

Лютий — другий місяць зими.

У природі існують невидимі ланцюжки.

Дятел — санітар лісу.

Одеса — місто гумору.

В Україні є унікальне місце — “Українська Венеція”.

  • Чи були твердження, щодо правдивості яких у вас виникли сумніви?
  • Які твердження вас здивували?

Зателефонуйте друзям / подругам і поспілкуйтеся з ними з приводу цих тверджень. Розкажіть, з якими твердження ми ви погоджуєтеся, а з якими — ні. Поясніть, чому. Поцікавтеся, яку думку мають ваші друзі / подруги.

3. Вправа “Третій зайвий”

 

Закресліть кожну третю букву і дізнаєтесь, над якою темою будемо працювати протягом місяця (див. роздруківку “Третій зайвий”).

ЗАВАНТАЖИТИ РОЗДРУКІВКУ

4. Повідомлення теми, над якою працюватимемо протягом місяця

 

Мандрівка нашою Батьківщиною з кумедними жевжиками триває. Цього місяця разом із жевжиками ви “мандруватимете” Одеською, Полтавською та Рівненською областями. Дорогою ви з’ясуєте, що таке ланцюги живлення, і навчитеся їх складати. Також пригадаєте, як поводитися з безпритульними тваринами, і дізнаєтеся, як чинити в разі булінгу. А ще разом з однокласниками та однокласницями виготовите лепбук і зліпите снігові скульптури.

У лютому ви шукатимете відповіді на такі запитання:

  • Як побачити невидимий світ?
  • Які невидимі зв’язки є у природі?
  • Яку невидиму силу має слово?
  • Як невидиме може стати видимим?
  • Якою інформацією можна ділитися?
  • У чому сила подорожника?

5. Входження в картину

 

У кожної пори року свої сюрпризи, кожна — чарівниця, яка показує нам свої дива. Та чи завжди ми їх бачимо? Спробуйте вдихнути свіже зимове повітря, пройтися вулицею і знайти якомога більше див. Звісно, для когось щось диво, а для когось — звичайне явище, тому будьте готові захистити своє диво — пояснити, що саме дивовижного побачили (підр. с. 26-27).

  • Чому ми бачимо не всі дива?
  • Що взимку стає невидимим?
  • Як невидиме можна дослідити? Чи варто його показувати? Чому?
  • Що має робити дослідник / дослідниця, щоб і дива не пропустити, і природі не зашкодити?
  • Що незвичайного ви помітили?
  • Чому люди зупинилися біля вітрин? Що їх зацікавило? А що зацікавило б вас?
  • Які світлини зробили б ви?
  • Чому дизайнери роблять вітрини такими незвичайними?
  • Як вітрини показують те, що невидиме всередині магазину?
  • Як можна зазирнути в невидимий світ?
  • Чи можуть допомогти це зробити вітрини, реклама, картини, музика, світлини, розмови тощо? Як саме?
  • Чому діти заховалися? Чому іноді люди хочуть стати невидимками? Як саме вони це роблять?
  • Про що можуть розмовляти сніговики?
  • Чому між будинками стоїть пожежна машина? Адже пожежі не видно.
  • Чи видима пожежа на початку? Чому? Коли її необхідно починати гасити? Чому?
  • Що невидиме дає нам змогу чути радіо, дивитися телепередачі, розмовляти по мобільному телефону?
  • Без яких іще невидимок ми не уявляємо свого життя? Чому?

Запишіть відповіді на запитання до картини на диктофон. У вільний від уроку час послухайте свої записи разом із рідними. Обговоріть із ними свої відповіді. Поцікавтеся, чи згодні вони з вами, що думають з цього приводу.

6. Вправа “Визнач шлях”

 

Єва вийшла досліджувати невидимий світ лісу. Визначте шлях, яким пройде дівчинка, якщо рухатиметься по комірках із виразами, результат яких дорівнюватиме 240 (зош. с. 14, завд. 1).

Зателефонуйте друзям / подругам і поцікавтеся, чи однаково ви визначили маршрут Єви.

7. Вправа “Збери слово”

 

Прочитайте першу літеру в першому слові, другу — в другому і так далі й дізнайтеся, який прилад Єва взяла із собою до лісу. Провідміняйте слово — назву цього приладу (зош. с. 14, завд. 2).

Сфотографуйте завдання. Надішліть учителю / учительці на перевірку. Якщо виникнуть труднощі, попросіть допомоги в дорослих, які в цей час можуть бути вдома.

Словничок

Лупа або збільшувальне скло — прилад для розглядання дрібних деталей.

8. Фізкультхвилинка “Перший сніг”

 

Порухайтеся та потанцюйте разом зі сніговиками.

9. Вправа “Швидко полічи”

 

Єва вийшла з дому о 10 годині 10 хвилин, Максим — через 30 хвилин після Єви, а Орест — через 10 хвилин після Максима. О котрій годині вийшли з дому Максим і Орест? Наклейте відповідні наліпки біля кожної дитини (зош. с. 14, завд. 3).

10. Робота над змістом уривка “Жевжики-рятувальники”

1

Читання уривка.

Щоб дізнатися, куди ми сьогодні вирушимо разом із жевжиками, прочитайте цікаву пригоду, яка сталася з нашими друзями (підр. с. 28).

Зараз, на жаль, ваші друзі не поряд. Проте ви можете самостійно прочитати уривок, записати у звичайний зошит запитання, зателефонувати друзям / подругам, поставити їм запитання й послухати відповіді на них. Чи всі відповіді були правильними? Знайдіть спосіб, як можна разом почитати уривок і поставити запитання за змістом прочитаного.

2

Вправа “Дайте відповідь”.

  • Чи варто було Номулові допомагати русалонькам?
  • Як ви гадаєте, чи порозуміються Блискавка й русалоньки?
  • Придумайте, як жевжики збирали жарти й сміх. Чому вони збирають їх саме на Одещині?

У вільний від уроку час розкажіть про пригоди жевжиків рідним і поясніть свої відповіді на запитання.

3

Вправа “Три запитання”.

Сформулюйте й запишіть три запитання за змістом уривка (зош. с. 15, завд. 1).

Сфотографуйте запитання та надішліть фото своїм друзям / подругам. Поцікавтеся, які відповіді вони дали на ваші запитання. Легкими чи складними для них були ваші запитання?

4

Вправа “Чи уважно ти читаєш?”.

ВИКОНАТИ ОНЛАЙН-ЗАВДАННЯ

11. Вправа “Розмалюй”

 

Кому всміхається русалонька? (див. роздруківку “Розмалюй”).

ЗАВАНТАЖИТИ РОЗДРУКІВКУ

12. Підсумок

 

Рефлексія.

  • З яким настроєм ви закінчуєте урок?
  • Що найбільше запам’яталося із сьогоднішнього уроку?
  • Про що дізналися?
  • Що сподобалося?
  • Фарбами якого кольору ви зобразили б ваше враження від сьогоднішньої нашої зустрічі? Поясніть, чому обрали такі кольори.

У вільний від уроку час поспілкуйтеся з рідними. Розкажіть їм, де мандруватимете протягом місяця.




У конспекті уроку використано матеріали Тетяни Гуркіної